Blog
24. září 2022 EEA s.r.o.

Společnost SpaceX používá naši aplikaci Jolokia Monitoring Agent

Aplikace společnosti EEA, part of BiQ Group, se již podruhé umístily v exkluzivním žebříčku nejpoužívanějších aplikací na platformě Atlassian.

Aplikace slovenské IT společnosti EEA mají celosvětový úspěch, podle společnosti jsou oblíbené i v Muskově vesmírné společnosti SpaceX. Jedna konkrétní aplikace byla obzvláště populární po velkém celosvětovém bezpečnostním incidentu spojeném s platformou Java.

IT odborníci v USA jsou nadšeni zejména z aplikace Jolokia Monitoring Agent, která se v praxi ukázala jako dostatečně silná, aby odolala útokům hackerů. Jedná se o monitorovací systém, který zpřístupňuje důležitá data v systému Jira, který firmy využívají například při editaci chyb při řízení projektů.

„Američtí administrátoři se na nás obrátili s dotazem na zabezpečení aplikace Jolokia Monitoring Agent. Stalo se tak krátce po odhalení globálního bezpečnostního incidentu. Konkrétně se jednalo o zranitelnost v open source knihovně na platformě Java. Zajímalo je, zda je ochrana dostatečně silná, aby odolala hackerům,“ vysvětluje Jozef Kotlár, IT architekt společnosti EEA.

„Poskytli jsme jim komplexní podporu při instalaci, aby mohli naši aplikaci používat pro své procesy. Mezi další dvě aplikace patří Natural Searcher pro Jiru, která umožňuje zviditelnění procesů a správné zobrazení rozvržení grafů. Miniaplikace Search fields for Jira usnadňuje uživatelům vyhledávání,“ dodává Kotlár.

Špička na trhu

Aplikace společnosti EEA, která je součástí skupiny BiQ Group, se již podruhé umístily v exkluzivním seznamu nejpoužívanějších aplikací na platformě Atlassian a Blended Perspektive je dokonce zařadila do Klubu 500. Za vývojem aplikace, kterou využívá i společnost SpaceX, stojí Jozef Kotlár, který začínal jako programátor v C++ a nyní pracuje především s jazykem Java a Python.

Více informací o aplikaci Jolokia Monitoring Agent

Zdroj: fontech.startitup

Podobné projekty