Blog
3. května 2024 Samuel Titka

Jira Software a Jira Work Management dohromady

Společnost Atlassian na akci Team ’24 v Las Vegas oznámila sloučení Jira Software a Jira Work Management do jednoho produktu pod novým názvem Jira.

Nebudeme skrývat nadšení, je to skvělý krok, který zjednoduší mnoho věcí a přinese nové možnosti pro zákazníky.

 

Tato změna se týká pouze cloudových verzí produktů, protože společnost Atlassian nenabízela službu Jira Work Management pro on-premise hosting (verze pro datová centra).

 

 

Jak se vyvíjela historie produktu Jira

Původně byl produkt Jira určen především pro týmy vyvíjející software. V posledních letech však společnost začala vydávat edice Jira i pro další týmy, jako je prodej, marketing, obchod apod.

V roce 2015 se tedy Jira rozdělila na dva produkty – Jira Software a Jira Core. Později, v roce 2021, Atlassian přejmenoval Jira Core na více reflektující název – Jira Work Management, který se zaměřoval na obchodní týmy.

 

Jira dnes

Dave Meyer, Head of Product, Jira:

„Věříme, že skvělé týmy jsou založeny na společných cílech, koordinované práci a volném toku informací napříč systémem. Proto nejnovější evoluce systému Jira nabízí společné místo, kde se každý tým může dohodnout na cílech a prioritách, sledovat a spolupracovat na práci a získávat poznatky potřebné k vytvoření něčeho úžasného – společně. Ze systémů Jira Work Management a Jira Software jsme vytvořili jeden nástroj pro řízení projektů, který je připraven pomoci každému týmu přejít od dobrého k skvělému.“

Díky tomu je Jira víceúčelovým nástrojem, který umožňuje různým týmům v podniku snadněji spolupracovat a sledovat své úkoly. Ačkoli již dříve existovalo spojení mezi Jira Software a Jira Work Management, Atlassian tvrdí, že tato kombinovaná edice zcela minimalizuje „tření“ a pomůže týmům dohodnout se na společných cílech, ať už se jedná o týmy inženýrů, marketérů nebo designérů…

 

 

 

Používám Jira Software Cloud, změní se něco?

Uživatelé s předplatným Jira Software jednoduše získají přístup k Jira a všem jejím funkcím již dnes (od 1. května) bez dopadu na stávající projekty nebo ceny.

 

Používám Jira Work Management Cloud, změní se něco?

Uživatelé s aktivním předplatným služby Jira Work Management budou mít i nadále přístup k této službě, ale dojde k drobné změně značky.

Od 1. května 2024 již nebude možné zakoupit nové předplatné Jira Work Management.

Počínaje rokem 2025 budou předplatné služby Jira Work Management automaticky převedena na předplatné produktu Jira, pokud předplatné nezrušíte. Několik měsíců před migrací vám společnost Atlassian poskytne další podrobnosti o migraci a možnostech zrušení. Stávající projekty nebudou migrací ovlivněny a do první platby předplatného po migraci nedojde ke změně ceny. Po dokončení migrace budou ceny předplatného odpovídat cenám kombinovaného produktu Jira.

 

Bude přechod/migrace hladký?

Celkově by zákazníci neměli mít problémy se zachováním svých stávajících procesů a práce při přechodu na nový kombinovaný produkt Jira.

Jira bude zahrnovat všechny funkce ze softwaru Jira Work Management i Jira Software. Zákazníci tak nepřijdou o žádnou funkci.

Společnost Atlassian se snaží minimalizovat dopad migrace na stávající rozšíření a integrace.

 

Co Jira Service Management?

Produkt Jira Service Management, dříve známý jako Jira Service Desk, není touto změnou dotčen.

Jira Service Management, který se zaměřuje na potřeby provozních týmů a týmů podpory, nadále vyniká jako samostatný předplacený produkt.

 

Jak vypadá aktuální nabídka produktů Jira?

Společnost Atlassian bude nabízet následující tři produkty postavené na platformě Jira Cloud, a to:

  • Jira (Jira Software + Jira Work Management)
  • Jira Service Management
  • Jira Product Discovery (relativně nový produkt zaměřený na potřeby vlastníků produktů a shromažďování a rozvoj nápadů).

Produkty si lze předplatit samostatně. Je lepší si je představit jako balíček funkcí, protože při předplatném všech tří produktů získá zákazník funkce ze všech světů v jednom online nástroji.

 

Samuel Titka
Atlassian konzultant

Pokud potřebujete pomoc od expertů se zavedením nebo nastavením produktů Atlassian, nebo se chcete poradit ohledně toho, jak je co nejefektivněji využít ve vaší firmě, neváhejte nás kontaktovat.

Naše řešení od Atlassian

 

Podobné projekty