Blog
9. února 2024 EEA s.r.o.

Jira a Confluence: Přehled nejinspirativnějších využití ve firmách

Jira a Confluence se používají v řadě procesů a podporu různých agend. Podívejte se, které z nich používají naši klienti, a připojte se k nim.

 

Oba nástroje jsou jako švýcarský nůž, do kterého můžete postupně přidávat specifické funkce. Jsou všestranné, flexibilní a snadno se používají.

Ohlédli jsme se tedy za inspirativním pohledem na nejoblíbenější produkty společnosti Atlassian, mezi které jednoznačně patří Jira a Confluence. Najdete zde celé období od doby, kdy jsme jako tým Atlassian EEA začali s nástroji Atlassian pracovat a začali jsme našim zákazníkům nabízet profesionální podporu. Motivovala nás všestrannost systémů Jira a Confluence, která nás, upřímně řečeno, stále dokáže překvapit.

K univerzálnosti systémů Jira a Confluence přispíva:

  • Konfigurovatelnost – rozsáhlé možnosti přizpůsobení v rámci hotových možností,
  • rozšiřitelnost – možnost instalovat různé balíčky funkcí z tržiště Atlassian Marketplace,
  • přizpůsobitelnost – možnost vyvíjet vlastní doplňky a funkce,
  • Integrovatelnost – možnost integrace s dalšími nástroji Atlassian nebo třetích stran.

Nejvíce vypovídající hodnotou jsou však příklady z praxe a úspěšně realizované projekty. Jaké segmenty a procesy můžete těmito nástroji pokrýt a podpořit?

 

Procesy a oblasti, které jsme pomohli nastavit pro naše klienty

 

 

Change Management a IT Service Management od řízení projektů přes vývoj až po IT Ops. Podívejte se, kde jsme použili Jiru a Confluence, a inspirujte se.

Backoffice a Operations, Day-to-Day aktivity a obchodní procesy

HR, HR procesy

Assets / Facility Management

Knowledge management

Integrace

  • Integrace Jira s nástroji od dodavatele Atlassian, např. propojení s Confluence, Bitbucket (řešení Git), Bamboo, Opsgenie + propojení různých instancí Jira.
  • Integrace Jira s nástroji třetích stran různého druhu, např. SAP, GitHub, Jenkins, MS Teams/O365 Mailboxes, Redmine atd.
  • Integrace JIRA Jira s nástroji BI za účelem vytváření komplexních reportů z dat Jira nebo jejich kombinování s daty z jiných aplikací.

 

Od jedné funkce k centralizovaným nástrojům

 

 

To, že Jira a Conflunece jsou jako švýcarský nůž, potvrzují naše dlouholeté zkušenosti. Klient si nejprve pořídí plochý a křížový šroubovák, pak postupně přidá nůžky, pilku na železo a později i otvírák na pivo.

Pokud klient zjistí, že konkrétní nástroj, který potřebuje, není standardně k dispozici, nechá si ho vyrobit na zakázku a přidá ho do svého nože. Tímto způsobem si klient postupně sestaví multifunkční nástroj – stejně jako Jira a Confluence, které mohou pokrýt celou řadu procesů ve firmě.

Samozřejmě, že s postupem času, kdy je pokryto stále více segmentů, se Jira a Confluence stávají centralizovanými nástroji pro podniková data a pro řízení práce.

Centralizační přístup je efektivní, protože procesy jsou mnohdy vzájemně propojené. Výstup jednoho procesu je často vstupem do jiného. Společný nástroj výrazně zefektivňuje výměnu relevantních informací a spolupráci mezi týmy a odděleními.

Univerzálnost systémů Jira a Confluence také přispívá ke snížení potřeby používat jiná softwarová řešení pro různé oblasti. Mimo jiné tím výrazně ušetříte finance, protože potřebujete méně licencí pro jiné aplikace.

 

  • Používáte ve své firmě Jira nebo Confluence a inspiroval vás článek k doplnění dalšího procesu do vašeho nástroje?
  • Máte zajímavý nebo neobvyklý proces, který byste rádi do Jira nebo Confluence dostali, ale nevíte, kde začít?
  • Zaujaly vás rozsáhlé možnosti a uvažujete o pořízení těchto nástrojů?

 

Neváhejte nás kontaktovat.

Naše řešení od Atlassian

Podobné projekty