Blog
1. října 2020 EEA s.r.o.

Jak propojit Jira a váš současný nástroj BI?

V době IT technologií vládnou světu informace. Pocházejí z různých zdrojů, včetně platformy pro správu projektů Jira, která je oblíbená mezi vývojovými týmy.

Dnes však nestačí jen shromažďovat informace. Je třeba je umět rychle zpracovat, analyzovat, převést do vizuálně přijatelné podoby, abyste o nich mohli diskutovat v rámci týmu, a samozřejmě je využít v rozhodovacím procesu. Na trhu je dnes mnoho řešení business intelligence, například Power BI a Tableau, která všechny tyto potřeby pokrývají.

Většina IT týmů používá některý z nástrojů BI, aby byla informována, efektivní a měla k dispozici aktuální data. Když však začnou uvažovat o začlenění systému Jira jako zdroje dat, která mají být zpracována a zahrnuta do rozhodovacího procesu, narazí na problém. Řešení Jira Cloud, nabízí ve výchozím nastavení export dat, i když je poměrně náročné jej nastavit a přizpůsobit. Výchozí obsahový balíček používá k připojení k rozhraní JIRA Rest API základní autentizaci. Ačkoli to vypadá jednoduše, ve většině případů tato možnost vyžaduje od uživatele další dovednosti správce systému Jira.

Co se týče verzí Server a Data Center, ty neposkytují možnost importovat data z Jiry do Power BI, což znamená, že k tomu musíte použít speciální konektory.

V tomto příspěvku na blogu vysvětlíme, jak exportovat data z JIRA do Microsoft Power BI pomocí Power BI connector for Jira.

Co je Power BI?

Power BI je analytický nástroj pro firmy, který :

  • poskytuje informace umožňující okamžité „chytré“ rozhodování,
  • převádí soubory do tabulek a grafů a sdílí je se členy týmu,
  • vizuálně vyhledává a zobrazuje data „na místě“ i v cloudu v jediném pohledu,
  • spolupracuje a vyměňuje si přizpůsobené řídicí panely a společné sestavy,
  • zlepšuje hospodářské výsledky společnosti díky integrovanému řízení.

Jak propojit Jira ku Power BI?

Nejprve je třeba vytvořit zdroj dat. Klikněte na Power BI na hlavním panelu. Poté klikněte na tlačítko Create a data source:

Zvolte název konektoru (název a popis) a poté vyberte datová pole, která chcete exportovat

Po dokončení uložte.

Aplikace vygeneruje odkaz na zdroj dat, ten uložte a přejděte na plochu Microsoft Power BI.

Klikněte na tlačítko Get Data (1), vyberte položku OData Feed (2) a vložte vygenerovanou URL adresu zdroje údajů. Potvrďte výběr.

Poslední částí je výběr tabulek a kliknutí na tlačítko načíst. To může chvíli trvat.

To je vše, právě jste dokončili import dat z JIRA do Microsoft Power BI a nyní můžete začít vytvářet krásné dashboardy, zkoumat a analyzovat data.

Pokud používáte Tableau BI, bude postup s Tableau Connector for Jira podobný.

 

Připraveno ve spolupráci s partnerem Alpha Serve

 

Podobné projekty

Žiadne podobné projekty