Blog
22. ledna 2019 EEA s.r.o.

Confluence jako intranet

V současné době stále více klientů zvažuje, jak pokrýt svou „interní komunikační a informační platformu“ a přizpůsobit ji své image.

V současné době stále více klientů zvažuje, jak pokrýt svou „interní komunikační a informační platformu“ a přizpůsobit ji své image. Setkali jsme se s tím i u našich zákazníků, kteří měli speciální požadavky na to, jak by měl vypadat intranet, který by byl funkční, hezký a spolupracoval s několika aplikacemi, nebo i bez nich a byl by jen samostatným intranetem, případně vlastní wikipedií. Tento úkol plně splňuje software společnosti Atlassian s názvem Confluence. Jak Atlassian uvádí na svých stránkách – je to víc než jen text. O tom, jak mu správně porozumět, si povíme podrobněji v příštím příspěvku na blogu.

Confluence je v podstatě úložiště nebo repozitář, kam můžete ukládat informace. Místo, kde se o ně můžete podělit, kde je můžete sdílet, komentovat, obohacovat o nové poznatky. Confluence vám poskytuje prostor pro spolupráci s více spolupracovníky na jednom místě.

Confluence můžete používat různými způsoby – můžete vytvářet poznámky ze schůzek, plány projektů, požadavky na produkty… Můžete vytvářet vlastní blogy a pomocí blogů informovat své kolegy o novinkách. S naším klientem jsme například upravili Confluence pro oddělení lidských zdrojů tak, aby mohli zaznamenávat informace o svých zaměstnancích ve svém vlastním prostoru a aby byly přenášeny přímo ze systému Jira. Dalším pěkným příkladem je vytvoření intranetu pro klienta, který má informační charakter, sdružuje jeho zaměstnance na jednom místě a poskytuje jim informace o firmě a událostech, které se ve firmě dějí. Confluence také poskytuje prostor pro vzdělávání zaměstnanců v podobě možnosti spravovat vlastní interní e-learningové centrum, které naši klienti také využívají.

Velkou výhodou Confluence je také správa dokumentů. Máte možnost sdílet soubory PDF, kancelářské dokumenty, obrázky, informace a odkazy s okamžitými náhledy, fulltextovým vyhledáváním a připnutými připomínkami, které vám usnadní správu souborů.

Užitečným rozšířením pro Confluence je možnost hlasování. Díky doplňkům můžete pro své zaměstnance vytvořit prostor pro hlasování o inovacích, teambuildingových akcích – kde se budou konat, v kolik hodin apod. Jednou z možností, kterou naši klienti využili, bylo zřízení místa v rámci Confluence pro prodej svých věcí, něco jako bazar.

Náš produkt může také pomoci usnadnit navigaci mezi mnoha stránkami a zjednodušit stromové zobrazení stránek.

vizualizace stromu stranek Confluence

Confluence lze používat mnoha způsoby a záleží jen na vás, jak si jej přizpůsobíte a jak jej budete používat.

Příklady možností, které vám Confluence nabízí:

Multiplatformní verze

Velkou výhodou nástrojů Atlassian je možnost zobrazit obsah na různých zařízeních. Což vám usnadňuje přístup k informacím a můžete být v případě potřeby vždy online.

Šablony

Obsahujeme šablony osvědčených postupů, které vám pomohou začít s vašimi oblíbenými stránkami, takže se nemusíte potýkat s formátováním.

Správa dokumentů

V aplikaci Confluence můžete sdílet soubory PDF, kancelářské dokumenty, obrázky a další dokumenty. Automatické verze, okamžité náhledy, fulltextové vyhledávání a připnuté upomínky usnadňují správu souborů.

Oprávnění

Zabezpečte své stránky a obsah pomocí oprávnění, která vám dávají plnou kontrolu.

Jira

Připojte se k aplikaci Jira a získejte přehled o své vývojové práci díky automatickému propojení.

Verzování webu a souborů

Sledujte každou verzi a změnu, kterou vy a vaši kolegové na webu provedete.

Aplikace

Různé doplňky, které rozšíří vaše zkušenosti s Confluence.

Confluence Jako Intranet

Confluence Jako Intranet

Pokud o takovém řešení uvažujete, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme a přizpůsobíme Confluence vašim představám.

Peter Pešta

Atlassian konzultant

 

Kontaktujte nás

Podobné projekty