Blog
26. května 2021 EEA s.r.o.

Usnadněte si ve firmě práci vizualizací dat pomocí GeoData for Jira

Když vidíme svá data na mapě, vidíme vše mnohem jasněji. Okamžitě máme přehled o tom, které oblasti jsou nejvytíženější, můžeme snadno naplánovat cestu pro našeho zaměstnance, naše strategická rozhodnutí budou nesrovnatelně efektivnější, a dokonce můžeme najít geografické souvislosti mezi různými problémy a úkoly, kterými se právě zabýváme.

Představte si firmu, která všechny úkoly zaznamenává v systému Jira. Řekněme, že jednou z jejích hlavních činností je oprava bankomatů. Pokud chce manažer zadat úkoly konkrétním zaměstnancům, musí udělat mnoho kroků – určit, které problémy mají prioritu, kde se nacházejí, kdo bude problém řešit, kdy na místo vyšle zaměstnance, v jakém pořadí bude zaměstnanec problémy řešit, zda nepřijde bouřka, která mu znemožní práci, … V každodenní realitě je mnoho kroků a možných překážek. Proč si tedy neusnadnit práci?

Naše aplikace GeoData, speciálně vyvinutá pro systém Jira, vyřeší mnoho z výše uvedených problémů. Umožní vám vizualizovat vaše problémy, úkoly nebo aktiva na mapě s přesnou polohou GPS. GeoData vám nabízí další vrstvu informací, která vám výrazně usnadní práci.

Kdo by si měl aplikaci GeoData pořídit?

Každá společnost, která má práci rozprostřenou po budovách, ulicích, městech nebo dokonce zemích, takže práce společnosti je spojena s určitým místem a její zaměstnanci do těchto míst cestují za účelem servisu nebo oprav různých zařízení nebo nákupu či prodeje určitého majetku.

Proč si pro vizualizaci dat vybrat GeoData?

Když vidíme svá data na mapě, vidíme vše mnohem jasněji. Okamžitě máme jasnou představu o tom, které oblasti jsou nejvytíženější, můžeme snadno naplánovat cestu pro našeho zaměstnance, naše strategická rozhodnutí budou nesrovnatelně efektivnější, a dokonce můžeme najít geografické souvislosti mezi různými problémy a úkoly, kterými se právě zabýváme. Navíc díky vizualizaci dat ušetříme čas a další cenné prostředky ve firmě.

„Naším cílem byla vždy vizualizace dat, která vám dává dokonalý přehled a kontrolu nad daty namísto pocitu chaosu v nich. Tak, aby vaše strategické plánování bylo rychlé a efektivní.“

 

geodata for jira mapa

Co přesně může GeoData poskytnout mé společnosti?

Mapu s daty v rozhraní Jira přímo na tzv. dashboardu

  • Budete moci vytvářet úkoly přímo na mapě
  • Možnost vyčlenit oblast na mapě s automatickou výchozí osobou, která se bude starat o úkoly v této oblasti
  • Propojení úkolů a záležitostí přímo s adresami, mapami a počasím Google (což je velmi praktické např. pro firmy poskytující služby v terénu), což znamená, že aplikace dokáže okamžitě naplánovat nejefektivnější trasu pro vaše zaměstnance
  • Možnost zobrazení objektů z aplikace Insight na mapě
  • Použití na mobilním telefonu díky mobilní aplikaci Jira od společnosti Infosysta

Výše uvedené výhody jsou jen několika body, které jsou přínosné pro každou firmu. Ve společnosti EEA se také zaměřujeme na vytváření těch nejlepších řešení na míru pro každého klienta, takže aplikaci přizpůsobujeme nebo rozšiřujeme podle procesů a potřeb konkrétní společnosti.

Jaké typy firem mohou mít z používání GeoData prospěch?

Například firmy, které:

  • Potřebují servisovat zařízení v různých oblastech
  • Mají své zásoby rozprostřené na více místech
  • Vlastní více poboček (banky apod.)
  • Potřebují sledovat a proaktivně řešit problémy na známých nebo náhodných místech
  • Potřebují dát veřejnosti možnost podávat různé podněty, které pak řeší (v případě městských oblastí to může znamenat například hlášení výmolů)

Kdo již GeoData používá?

Vizualizace dat je skvělým pomocníkem pro firmy nebo instituce z různých odvětví.

Společnost Pyronova, která se specializuje na požární ochranu, používá GeoData k vizualizaci rozmístění hasicích přístrojů po celé zemi. Aplikace tak umožňuje společnosti efektivněji plánovat pravidelné servisní prohlídky nebo výjezdy techniků k zařízením, která je třeba opravit.

Naši aplikaci aktivně využívá také společnost Baumit, která se zaměřuje na stavební materiály. Mapa vždy poskytuje přehled o aktuálních stavbách a s nimi spojených úkolech s informacemi o potřebě dodávek dalších materiálů. Více informací o tom, jak Baumit využívá náš plugin, si můžete přečíst v referenci, kde jsou zmíněny také např:

„Geomapa je také šikovným nástrojem pro náš marketing. Pokud do datové sady zahrnete zajímavé odkazy, můžete se v ní na první pohled rychle zorientovat. Co z Geodat získáte, záleží na vašich cílech a kreativitě.
Velkým plusem je, že i když stavba nemá přesnou adresu nebo se jedná o novou lokalitu, můžete ji na mapě najít a vložit polohu přesně na toto místo. Taková lokalizace je velmi užitečná při zjišťování, kde se stavba nachází. Pokud se jedná o řadový dům, můžete použít i jiné označení, čáru nebo polygon.
Přehled budov na geomapě je výborným začátkem pro další použití. Zejména v oblasti služeb zákazníkům. „

Aplikace GeoData je však skvělým nástrojem i pro neziskové organizace nebo různé další instituce. Aktivně ji využívá například Městský úřad v Bratislavě. Aplikace je propojena s portálem, přes který občané hlásí výmoly, rozbité chodníky, nefunkční osvětlení nebo jiné problémy ve svém městě. Stačí, když zadají místo a fotografii problému na mapě, což výrazně usnadní komunikaci s městským úřadem a město se může pohnout kupředu mnohem rychleji.

Aplikace také usnadňuje pomoc lidem v nouzi. Jejich poloha a problémy, se kterými se potýkají, jsou vyznačeny na mapě – například je možné pomoci důchodcům, kteří si momentálně nemohou sami dojít nakoupit. Více informací o projektu Pomôžem, jehož je naše aplikace součástí, najdete zde.

 

Věříme, že vám náš článek odpověděl na mnoho otázek, které vás po objevení našeho produktu napadly. Pokud byste však chtěli získat další podrobnosti, neváhejte nás kontaktovat. Více informací si můžete přečíst také v našem dalším článku na blogu o aplikaci GeoData.

Vyskúšajte aplikáciu na Atlassian Marketplace

 

Atlassian team BOOTIQ EEA

Podobné projekty